CZ EN
SK Delta Billiard Brno

Oficiální soutěže

Oficiální soutěže v poolbilliardu se konají pod záštitou ČMBS (Českomoravský billiardový svaz). Ten zahrnuje kromě poolbilliardu také karambol (kulečník bez děr) a snooker.

Pro účast na těchto soutěžích je nutné být členem ČMBS prostřednictvím některého z registrovaných českých klubů (v rámci Brna jsme jediný registrovaný poolbilliardový klub - v bližším okolí pak lze zmínit např. TJ Sokol Hodonín nebo Royal Jihlava).

Soutěže se nesou ve sportovním duchu - je tedy zakázána konzumace alkoholu a dalších látek, je vyžadován herní úbor (Dress Code B - polobotky, černé kalhoty a polokošile s názvem klubu) a dodržování herní etikety. Hrají se o vybraných víkendech jako jednodenní popř. dvoudenní turnaje.

Hlavní soutěž jednotlivců v poolbilliardu nese název Česká poolová tour a skládá se z regionálních kvalifikací a následného celostátního kola (nejčastěji v Praze).

Přímo v Brně v Čajovně Utopii se tedy odehrává regionální soutěž ČMPL (Českomoravská poolová liga) - region Morava. Ta sestává ze čtyř kol odehraných v první polovině kalendářního roku (vždy jednodenní sobotní turnaj se startem v 10:00), kde každé kolo se hraje v jiné disciplíně (postupně 9-ball, 10-ball, 8-ball a 14.1 Nekonečná). Každé z těchto kol je kromě samostatného turnaje také kvalifikací na celorepublikové kolo hrané hned další den, tedy v neděli.

Oblíbenou záležitostí v rámci první poloviny kalendářního roku jsou také týmové soutěže, kde se kluby v jednotlivých kolech utkávají prostřednictvím týmových zápasů. Týmový zápas je složen ze tří individuálních zápasů jednotlivců v disciplínách 8-ball, 9-ball a 10-ball. Klub má možnost postavit do soutěže více týmů.

Vyvrcholením sezóny jsou pak na podzim víkendová Mistrovství republiky v oddělených kategoriích jednotlivců, žen a seniorů - každá kategorie postupně ve všech čtyřech disciplínách. Mistrovství jsou otevřená a do kvalifikační části se může prostřednictvím členství v registrovaném klubu přihlásit každý hráč ČMBS.

Najdete nás na facebooku

Náš YouTube kanál s live přenosy zápasů

Čajovna Utopia - Divadelní 3, 602 00 Brno

info@skdeltabilliard.cz

webmaster © 2017

Odkazy

Český Poolbilliard

Výsledkový servis

Českomoravský billiardový svaz

Sponzoři

VARS Brno, a. s.

Aqualand Moravia

Cheqio